Rūpinkis savimi šiandien - nelauk rytojaus!

Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Muziejaus g. 5,
LT-60122, Raseiniai
tel. (8 428) 70 723
įm.k. 303212456
Paieška
Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
<< gegužė, 2019 >>
PATKPŠS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

2019.03.12
DĖL ĮTARIAMO TYMŲ ATVEJO

Informuojame, kad 2018 m. lapkričio mėnesį Visagine registruotas tymų protrūkis, kuris 2019 m. jau išplito daugelyje apskričių. Lietuvoje per 2018 m. registruota 30 susirgimo atvejų. 2019 m. tymų skaičius toliau didėja. 2019-03-08 gautas pranešimas apie įtariamą susirgimą tymais Raseinių mieste. Susirgo 15 m. moksleivė, kuri mokosi Prezidento Jono Žemaičio gimnazijoje.

Atkreipiame dėmesį, kad Kauno apskrityje serga neskiepyti vaikai ir suaugusieji, kurių skiepijimų būklė dažniausiai nežinoma.

Neatmetama galimybė, kad tymai gali plisti per vaikų ugdymo įstaigas. Primename, kad Raseinių rajono ugdymo įstaigos darbuotojui ar auklėtiniui įtarus tymų diagnozę ugdymo įstaiga gaus informacinį raštą su rekomendacijomis. Jeigu sąlytį su sergančiu tymais asmeniu turėjusiems asmenims būtų reikalinga pokontaktinė imunoprofilaktika, mes susisieksime papildomai. Sąlytį su sergančiu tymais turėjusiems asmenims rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją ir pasiskiepyti per 72 val. nuo sąlyčio. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 d.) ir pasiskiepyti, jeigu nesusergama.

Bendrosios rekomendacijos: visiems, sąlytį turėjusiems asmenims rekomenduojame stebėti savo sveikatos būklę 21 dieną nuo sąlyčio su tymais sergančiu asmeniu. Pasireiškus panašiems į peršalimą, gripą ar tymus simptomams, būtina kreiptis į savo šeimos gydytoją ištyrimui ir diagnozės nustatymui, informuojant, kad galėjo turėti sąlytį su tymais sergančiu asmeniu.

Tymų atveju rekomenduojame ugdymo įstaigose užtikrinti dažną patalpų vėdinimą ir drėgną grindų bei paviršių valymą.

Efektyviausia priemonė, apsauganti nuo tymų yra skiepai tymų, raudonukės, epideminio parotito (MMR) vakcina. Jeigu asmuo yra paskiepytas dviem MMR vakcinos dozėmis susirgti tymais neturėtų. Vaikai skiepijami pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių MMR vakcina 15-16 mėn. ir 6-7 metų amžiuje. Jeigu suaugęs asmuo neskiepytas, nesirgęs arba skiepytas tik viena vakcinos doze, jam rekomenduojama pasiskiepyti viena MMR vakcinos doze.

Primename, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. kovo 31 d. Nr. V-241 įsakymu „Dėl tymų, raudonukės ir įgimto raudonukės sindromo epidemiologinės priežiūros ir kontrolės tvarkos aprašo patvirtinimo“, kiekvienas įtariamas tymų Elektroninio dokumento nuorašas 2 atvejis turi būti patvirtintas laboratoriniais tyrimais Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje valstybės biudžeto lėšomis.

Daugiau informacijos apie tymus rasite Nacionalinio visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje adresu https://nvsc.lrv.lt/lt/uzkreciamuju-ligu-valdymas/tymai.


Atgal
Kokiais informacijos šaltiniais daugiausia naudojatės, gilindami savo žinias apie sveikatą?

Klausau radijo, žiūriu televizijos sveikatos laidas
Skaitau laikraščius, žurnalus ir kitus periodinius leidinius, brošiūras, atmintines, straipsnius sveikatos tematika
Naudojuosi gydytojų ir kitų sveikatos priežiūros darbuotojų konsultacijomis, patarimais
Naršau interneto svetaines, kuriose skelbiama informacija sveikatos klausimais
Sveikatos informacija nesidomiu
Daugiau informacijos