Rūpinkis savimi šiandien - nelauk rytojaus!

Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Muziejaus g. 5,
LT-60122, Raseiniai
tel. (8 428) 70 723
įm.k. 303212456
Paieška
Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
<< gegužė, 2019 >>
PATKPŠS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

2019.05.13
VAIKŲ ŽAIDIMŲ AIKŠTELIŲ IR PATALPŲ PRIEŽIŪRA

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Kauno departamentas informuoja, kad prieš pradedant naudoti vaikų žaidimų aikšteles ar patalpas, turi būti įvertinta jų atitiktis Lietuvos standartų reikalavimams. Įvertinimą gali atlikti tik akredituota Lietuvos standarto LST EN ISO/IEC 17020:2012 atitikčiai (A tipo) kontrolės įstaiga, o sertifikatas turi būti saugomas.

Vaikų žaidimų aikštelių ar patalpų įranga, bei smūgį silpninanti danga turi turėti  ne tik atitikties sertifikatą, naudojimo ir priežiūros instrukcijas valstybine kalba, bet ir turi būti sumontuota pagal gamintojo instrukcijas.

Vaikų žaidimų aikštelių ar patalpų eksploatuotojas/savininkas privalo:

-  ne rečiau kaip 1 kartą per savaitę atlikti žaidimų aikštelių įprastinę apžiūrimąją kontrolę įvertinant riziką kylančią dėl įrangos naudojimo, vandalizmo atvejų arba klimato sąlygų(pavojus dėl sulūžusių dalių);

- ne rečiau kaip 1 kartą per 3 mėnesius, jei įrangos gamintojas priežiūros instrukcijoje nenurodė kitaip, atlikti žaidimų aikštelių eksploatacinę kontrolę įvertinant įrangos veikimą ir stabilumą, susidėvėjimą (ypač judančių dalių), konstrukcinį vientisumą atkreipiant dėmesį į bet kokį susidėvėjimą, trūkstamas detales, aštrias briaunas, dangos būklę;

- ne rečiau kaip 1 kartą per 12 mėnesių atlikti žaidimų aikštelių pagrindinę metinę kontrolę, kurios metu įvertinama įrangos ir dangos atitiktis Lietuvos standartų reikalavimams, įskaitant meteorologinių veiksnių poveikį, supuvimą ar koroziją, įrangos saugos lygio pasikeitimą dėl atlikto remonto, pridėtų, pakeistų sudedamųjų dalių.

- užtikrinti žaidimų aikštelių įrangos, įskaitant ir pagalbinę įrangą (tvorą, vartelius ir pan.), dangos techninę priežiūrą ir kontrolę. Jeigu nustatyti defektai, galintys kelti grėsmę saugai, – nedelsiant juos pašalinti. Jeigu to padaryti neįmanoma, užtikrinti, kad įranga nebūtų naudojama (ji blokuojama ar pašalinama).

Už žaidimų aikštelių įrangos priežiūrą ir saugą atsako eksploatuojantys juridiniai ar fiziniai asmenys. Savininkas nepaskyręs žaidimų aikštelių eksploatuotojo už jų priežiūrą ir saugą atsako pats. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Kauno departamentas atlieka operatyvią visuomenės sveikatos priežiūros kontrolę visuomeninės paskirties vaikų žaidimų aikštelėse ar patalpose.

 

Kontaktai žiniasklaidai
Kristina Mikalauskienė
Tel. (8-37) 33 16 84, 867653401
El. p. adresas kristina.mikalauskiene@nvsc.lt


Atgal
Kokiais informacijos šaltiniais daugiausia naudojatės, gilindami savo žinias apie sveikatą?

Klausau radijo, žiūriu televizijos sveikatos laidas
Skaitau laikraščius, žurnalus ir kitus periodinius leidinius, brošiūras, atmintines, straipsnius sveikatos tematika
Naudojuosi gydytojų ir kitų sveikatos priežiūros darbuotojų konsultacijomis, patarimais
Naršau interneto svetaines, kuriose skelbiama informacija sveikatos klausimais
Sveikatos informacija nesidomiu
Daugiau informacijos