Rūpinkis savimi šiandien - nelauk rytojaus!

Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Muziejaus g. 5,
LT-60122, Raseiniai
tel. (8 428) 70 723
įm.k. 303212456
Paieška
Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
<< balandis, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Rugsėjo 15-19 dienomis mokykloje vyko akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Tai Lietuvos mokyklų bendruomenių savaitinė akcija, kurios tikslas  – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po protinio darbo.

Mūsų mokykloje buvo sukurtos tylos, judrumo, taisyklingo kvėpavimo, higienos įgūdžių ir „Flasch mob“ šokio erdvės. Užsiėmimai vyko per 3-4 pertraukas. Visą savaitę mokykloje vyko užsiėmimai ir pamokėlės apie sveikos gyvensenos privalumus ir naudą mūsų organizmui bei puikiai  emociniai ir  psichiniai savijautai. 

Mokytoja metodininkė Gileta Barakauskienė kvietė į ramybės ir atsipalaidavimo tylos erdvę. Aktų salės ekrane keitėsi vienas už kitą gražesni gamtos vaizdai. Mokiniai galėjo paklausyti, ramios muzikos, gamtos garsų. Sėdėjo tyliai, kai kurie muzikos klausėsi užsimerkę.

Judrumo erdvėje – sporto salėje – mokytojas ekspertas Mindaugas Zybartas  įdomiais pratimais paįvairino mokinių fizinį aktyvumą. Ypač jiems patiko įvairiaspalvės, plačios gumos, kuriomis žaidžiant, galima atlikti linksmus ir sveikatai  naudingus pratimus.

Higienos įgūdžių erdvėje- valgykloje - visuomenės sveikatos specialistė Audronė Bliskienė mokinius mokė teisingai plautis rankas. Buvo kalbama, kodėl būtina stropiai ir kantriai plauti rankas. Mokiniai prisipažino, kad jų rankų plovimas prilygsta tik rankų sudrėkinimui. Mažieji mokinukai prižadėjo išmokę patys, išmokyti  šios technikos ir savo tėvelius.

Taisyklingo kvėpavimo erdvėje mokiniai kartu su mokyklos psichologe Jūrate Railiene išmoko taisyklingo kvėpavimo pratimų, sužinojo, kaip ir kada kvėpuoti, kad sumažintų stresą.  Pūsdami balionus, sužinojo, jog tai  paprasčiausias būdas stiprinti savo plaučius.  Apie taisyklingo  kvėpavimo naudą daugelis mokinių girdėjo pirmą kartą, dėl to džiugu, kad šios trumpos, bet tikrai naudingos pamokėlės suteikė naujų žinių ir pakėlė mokinių nuotaiką. 

Ruduo džiugino saulėtomis ir pakankamai šiltomis dienomis, todėl pradinių klasių mokytoja metodininkė Raimonda Latvienė mokyklos vidiniame kiemelyje kvietė į „Flasch mob“ šokio erdvę. Jai talkino 8a klasės mokinės : Klaudija, Julija ir Deimantė. Skambant nuotaikingai muzikai, visi norintys galėjo atkartoti šokio judesius. Po šokio mokiniai į išvėdintas klases sugrįždavo puikios nuotaikos.

Džiugu, kad į šią akciją įsijungė ne tik pradinių klasių, bet  ir vyresnieji mokiniai. Šaunuoliai !

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Audronė Bliskienė

Kokiais informacijos šaltiniais daugiausia naudojatės, gilindami savo žinias apie sveikatą?

Klausau radijo, žiūriu televizijos sveikatos laidas
Skaitau laikraščius, žurnalus ir kitus periodinius leidinius, brošiūras, atmintines, straipsnius sveikatos tematika
Naudojuosi gydytojų ir kitų sveikatos priežiūros darbuotojų konsultacijomis, patarimais
Naršau interneto svetaines, kuriose skelbiama informacija sveikatos klausimais
Sveikatos informacija nesidomiu
Daugiau informacijos