Rūpinkis savimi šiandien - nelauk rytojaus!

Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Muziejaus g. 5,
LT-60122, Raseiniai
tel. (8 428) 70 723
įm.k. 303212456
Paieška
Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
<< balandis, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Sveikos mitybos diena

                      Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinėje mokykloje kasmet lapkričio mėnesį pažymima Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną bendruomenė skatinama maitintis sveikai, organizuojami renginiai, kuriuose akcentuojami tinkamos mitybos principai.

                      Todėl jau tradicine tapo akcija „Pasidalink obuoliu su draugu“, į kurią įsijungė ne tik pradinių, bet ir vyresniųjų klasių mokiniai.

                      Net mažiausi vaikai žino, kad daržoves valgyti sveika! Kurios iš jų pačios sveikiausios ir kodėl jas valgyti verta? O kurias jų labiausiai mėgstatejūs? Pradinių klasių mokytoja metodininkė Dalia Kosienė organizavo apklausą, kurioje dalyvavo 488 1-10 klasių mokiniai. Remiantis apklausos rezultatais, buvo sudarytas mėgstamiausiųlietuviškų daržovių TOP 5. Labiausiai vaikai mėgsta valgyti morkas (223 balsai), nedaug atsiliko agurkas, pakankamai balsų surinko pomidorai, lietuvių taip mėgstamos bulvės. Penktąją vietą užėmė žirniai.

                      Ar žinote, kad saldumynai taip pat gali būti naudingi? Aišku, tik ne visi. Naudingų saldumynų TOP 5: medus, džiovinti vaisiai, marmeladas, zefyrai, šokoladas.

                      Pradinių klasių mokiniai žiūrėjo edukacinį video vaikams ir tėveliams „Kaip valgyti sveikai?“. Patys gamino ir ragavo vaisių ir daržovių salotas, sveikus užkandžius.

                      Mokyklos skaitykloje bibliotekininkė Lina Stulgienė kvietė visus norinčius pasivaišinti vaistažolių arbata. Didelio susidomėjimo sulaukė nauja iniciatyva – iššūkis „Stop nesveikam maistui!”. Kiekvienas pasiryžęs priimti šį iššūkį, dovanų gavo po spalvingą knygų skirtuką su sveikos mitybos patarimais. Užduotis tikrai nelengva -įsipareigoti visą savaitę sveikai maitintis ir kasdien savo pastangas įvertinti atitinkamais balais specialioje lentelėje.

 

Laima Galinaitienė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė 

Kokiais informacijos šaltiniais daugiausia naudojatės, gilindami savo žinias apie sveikatą?

Klausau radijo, žiūriu televizijos sveikatos laidas
Skaitau laikraščius, žurnalus ir kitus periodinius leidinius, brošiūras, atmintines, straipsnius sveikatos tematika
Naudojuosi gydytojų ir kitų sveikatos priežiūros darbuotojų konsultacijomis, patarimais
Naršau interneto svetaines, kuriose skelbiama informacija sveikatos klausimais
Sveikatos informacija nesidomiu
Daugiau informacijos