Rūpinkis savimi šiandien - nelauk rytojaus!

Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Muziejaus g. 5,
LT-60122, Raseiniai
tel. (8 428) 70 723
įm.k. 303212456
Paieška
Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
<< balandis, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Sveikatingumo ir sporto savaitė

 

Lapkričio pirmoji savaitė Prezidento Jono Žemaičio gimnazijoje buvo išskirtinė – ši savaitė buvo pavadinta sveikatingumo ir sporto savaite. Ja buvo skatinta propaguoti sveiką gyvenseną ir aktyvų gyvenimo būdą. Kiekviena diena gimnazistus įtraukė vis į kitą veiklą.

Pirmadienį vyko visuotinė mankšta, prie kurios prisijungė visi mokyklos moksleiviai. Pertraukos metu gimnazistai linksmai leido laiką sportuodami ir atkartodami smagius šokių judesius, taip padėdami savo kūnui bei sveikatai. Šia mankšta buvo norima pakeisti paauglių požiūrį į sportą, paskatinti juos daugiau judėti bei būti aktyvesniems.

Antradienį mokykloje tvyrojo ypač linksma nuotaika – tądien vyko sporto šventė. Mokiniai savo jėgas galėjo išbandyti keturiose gan nesudėtingose rungtyse. Nepaisant to, kad viena iš rungčių buvo pašalinta, dauguma mokinių buvo nusiteikę sportiškai bei stengėsi iš visų jėgų, kad nugalėtų kitose nuotaikingose rungtyse. Į gimnazistų veiklą buvo įsijungę ir jų tėveliai – jie rungtyniavo kartu. Tiems, kurie nepatingėjo sudalyvauti šioje šventėje, buvo įteiktos padėkos ir šios savaitės simboliai – obuoliai.

O trečiadienis buvo pasitiktas su konferencija, kurioje buvo nagrinėjami aktualūs klausimai gimnazistams, susiję su sveikata ir jos sutrikimais. Pranešimus pristatė gimnazijos visuomenės sveikatos specialistė,  psichologė, taip pat ir gimnazistai. Dalyvavusieji sužinojo įdomių faktų ir patarimų, kaip išvengti tam tikrų sutrikimų, pavyzdžiui, kaip reikia tinkamai sėdėti, kelti sunkų daiktą, kokia padėtis miegojimui yra tinkamiausia, kaip reikia pailsinti pavargusias akis, apsisaugoti nuo gripo ir kt.  Konferencija buvo labai naudinga, kadangi gimnazistai visa tai galės pritaikyti savo kasdienybėje.

Ketvirtadienis buvo skirtas gimnazistų žinių patikrinimui – protmūšiui sveikatinimo temomis. Jame dalyvavo po vieną komandą iš kiekvieno klasių koncentro.  Komandoms teko nemažai paplušėti – klausimai privertė rimtai pasukti galvą. Buvo patikrinti ir teatrališkumo bei gebėjimo susikalbėti be žodžių įgūdžiai, kadangi komandos turėjo atspėti pantomima vaizduojamą žodį. Šis intelektualus komandinis žaidimas visiems dalyviams suteikė daug teigiamų emocijų.

Penktadienį mokiniai buvo pakviesti į apdovanojimų ceremoniją už visas šios savaitės veiklas. Kadangi intriga buvo laikyta iki paskutinės dienos ir sporto šventės bei protmūšio laimėtojai nebuvo skelbiami, todėl salėje prigužėjo daug mokinių – visiems kirbėjo pagaliau išsiaiškinti, kurie vis dėlto buvo geriausi. Buvo įteiktos padėkos kiekvienai sporto šventėje dalyvavusiai klasei, konferencijoje pasirodžiusiems gimnazistams bei protmūšyje dalyvavusioms komandoms. Na, o geriausieji sulaukė ne tik padėkų, bet ir prizų.

Džiugu, kad į šią savaitę gimnazistai noriai įsijungė. Kadangi veiklų buvo daug, kiekvienas atrado savo sritį, kurioje galėjo pasireikšti. Tikimės, kad ši savaitė privertė gimnazistus bent šiek tiek susimąstyti ir galbūt pasirinkti aktyvesnį bei sveikesnį gyvenimo būdą.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Albina Gedvilienė

Kokiais informacijos šaltiniais daugiausia naudojatės, gilindami savo žinias apie sveikatą?

Klausau radijo, žiūriu televizijos sveikatos laidas
Skaitau laikraščius, žurnalus ir kitus periodinius leidinius, brošiūras, atmintines, straipsnius sveikatos tematika
Naudojuosi gydytojų ir kitų sveikatos priežiūros darbuotojų konsultacijomis, patarimais
Naršau interneto svetaines, kuriose skelbiama informacija sveikatos klausimais
Sveikatos informacija nesidomiu
Daugiau informacijos