Rūpinkis savimi šiandien - nelauk rytojaus!

Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Muziejaus g. 5,
LT-60122, Raseiniai
tel. (8 428) 70 723
įm.k. 303212456
Paieška
Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
<< balandis, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Paskaita „Žmogus ne prekė“

 

Kasmet tūkstančiai žmonių visame pasaulyje patiria prievartą, yra grobiami ir išgabianami į svečias šalis, verbuojami, parduodami, paiimami į nelaisvę ar slepiami išnaudojimo tikslais. Norint to išvengti, reikia viešinti šią problemą, apie ją kalbėti, akcentuoti galimus apsisaugojimo būdus, kad kuo mažiau žmonių tektų tai patirti, o atsidūrę panašioje situacijoje žinotų, ko galima imtis.

Apie šią problemą su mokiniais gimnazijos sveikatos priežiūros specialistės Daivos Kisielienės prašymu sutiko pakalbėti Raseinių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė, Raseinių krizių centro psichologė ir Raseinių soroptimisčių prezidentė Asta Montvydienė. Ji pristatė  Lietuvos Sąjungos soroptimisčių organizacijos inicijuotą projektą ,,Soroptimistės prieš prekybą žmonėmis”. 5-8, I-IIIg. klasių mokiniai paskaitoje plačiau sužinojo apie prekybą žmonėmis, jos formas bei kaip tai veikia. Prekyba žmonėmis dažnai tapatinama su priverstine prostitucija ir siejama tik su moterimis, tačiau tai nėra visiškai teisinga.Tai reali grėsmė bet kokio amžiaus, socialinio statuso ar lyties žmogui, kuris gali būti verbuojamas, pervežamas, perduodamas. Psichologė apžvelgė prekybos žmonėmis Lietuvoje statistiką, ji pabrėžė, kad iš 134 organizacijų, dirbančių su vaikais, beveik 14% savo darbe yra susidūrusios su vaikų seksualiniu komerciniu išnaudojimu. Svarbu atpažinti galimą prekybą žmonėmis, o prekeiviai aukas dažniausiai „medžioja“ dviem būdais: per skelbimus žiniasklaidoje ir per asmenines pažintis. Asta Montvydienė sakė, kad svarbiausia vadovautis sveiku protu, visą informaciją kruopščiai tikrinti, nepasiduoti pasakojimams apie labai geras sąlygas, puikų atlyginimą. Mokiniai supažindinti ir su atsargumo priemonėmis, kurių verta imtis išvykstant gyventi ir dirbi į kitą šalį. Rekomenduojama patikrinti, ar įmonė, siūlanti darbą užsienyje, gali užsiimti tokia veikla, būtina labai išsamiai informuoti savo tėvus, gimines, draugus apie tikslų adresą, buvimo vietą svečioje šalyje nesvarbu, kuriuo tikslu ten vyksti, turėti notaro patvirtintą paso kopiją ir t.t. Naudingos informacijos tikrai buvo daug. Įdėmiausiai besiklausiusiems ir teisingai į klausimus atsakiusiems mokiniams buvo įteiktos dovanėlės – atšvaitas ir rašiklis, o mokytojams palikti lankstinukai.

Prekyba žmonėmis – aktualus ir skaudus reiškinys, todėl svarbu mokėti  jį atpažinti ir jo išvengti. „Norint nepakliūti į prekybos žmonėmis pinkles, svarbu išlikti budriems“- sakė Asta Montvydienė.

 

Gabrielė Paniulaitytė, Ig. klasės mokinė

Kokiais informacijos šaltiniais daugiausia naudojatės, gilindami savo žinias apie sveikatą?

Klausau radijo, žiūriu televizijos sveikatos laidas
Skaitau laikraščius, žurnalus ir kitus periodinius leidinius, brošiūras, atmintines, straipsnius sveikatos tematika
Naudojuosi gydytojų ir kitų sveikatos priežiūros darbuotojų konsultacijomis, patarimais
Naršau interneto svetaines, kuriose skelbiama informacija sveikatos klausimais
Sveikatos informacija nesidomiu
Daugiau informacijos