Rūpinkis savimi šiandien - nelauk rytojaus!

Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Muziejaus g. 5,
LT-60122, Raseiniai
tel. (8 428) 70 723
įm.k. 303212456
Paieška
Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
<< balandis, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Sportas - tai sveikata. Šis posakis gerai žinomas ir neginčijamas. Specialistai pabrėžia koks yra svarbus judėjimas norit išlaikyti puikią savijautą. Kalbant apie sportą dažniausiai minimi faktai, kad sportas gerina širdies ir kraujagyslių, kaulų, raumenų sistemų ir plaučių darbą. Tačiau mokiniai ilgą laiką praleisdami mokykloje, dažniausiai laisvą laiką išnaudoja pasyviai. Tad rugsėjo 17-tą, ketvirtadienį, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos mokinių taryba kėlė mokinius iš miegų kvietė mankštintis ir judėti kartu.

Žygiuojant mokyklos link jau iš tolo galėjai pastebėti ryškiais sportiniais megztiniais, vietoje nenustygstančiusir linksmai beplepančius, mokinių tarybos narius. Gerai nusiteikusi kompanija akylai saugo gimnazijos duris! O kam gi ? Tam, kad nei vienas neprasmuktų nei mažiausiai nepajudėjęs. Rytinės mankštos pratimas ir nuoširdi šypsena, kiekvienam ateinančiam į mokyklą tapo bilietu į vidų. Suskambus pirmąjam skamubučiui iš pamokos, gimnazistai nupėdino į  vidinį kiemelį atlikti kiek judresnios rytinės mankštos, į kurią visus sukvietė Gabrielė. Tačiau mankšta dar nebuvo viskas tądien. Judriosios pertraukos metu Agnė, Kornelija, Toma ir Tautvydas mažus ir didelius subūrė bendram  šokiui. Apie judėjimo naudą, informaciniais lankstinukais visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Daiva Kiseliene aprūpino 1- 8 klasės mokinius, taip pat jiems paaiškino apie tai, kok yra reišmingas judėjimas žmogui.

Norime, kad mokinių skatinimas judėti, informavimas apie fizinio aktyvumo svarbą, padėtų mokinius labiau įtraukti į įvairias aktyvias veiklas, o jų rytas prasidėtų bent nuo minimalios mankštos ar kelių elementariausių pratimų. Tikimės, jog mankštos ir šokiai turės atgarsius ateityje ir pasieks kitus žmones, o sportuojančių gretas papildys nauji nariai. Mūsų didžiausias turtas - sveikata, o norit palaikyti gerą savijautą yra būtina judėti. Tad pradėkime jau šiandien!

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Daiva Kisielienė

Kokiais informacijos šaltiniais daugiausia naudojatės, gilindami savo žinias apie sveikatą?

Klausau radijo, žiūriu televizijos sveikatos laidas
Skaitau laikraščius, žurnalus ir kitus periodinius leidinius, brošiūras, atmintines, straipsnius sveikatos tematika
Naudojuosi gydytojų ir kitų sveikatos priežiūros darbuotojų konsultacijomis, patarimais
Naršau interneto svetaines, kuriose skelbiama informacija sveikatos klausimais
Sveikatos informacija nesidomiu
Daugiau informacijos