Rūpinkis savimi šiandien - nelauk rytojaus!

Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Muziejaus g. 5,
LT-60122, Raseiniai
tel. (8 428) 70 723
įm.k. 303212456
Paieška
Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
<< balandis, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Sveikata - tai gyvenimo audinys, kurį audžia pats žmogus iš savo minčių, jausmų, emocijų, poelgių, ir santykių su kitais žmonėmis. Todėl gražų gruodžio 10-osios adventinį rytą aplankiau pačius mažiausius Ariogalos gimnazijos vaikus – priešmokyklinukus. Įėjus į grupę pasijuto tikras, nesuvaidintas, natūralus, vaikiškas Kalėdų laukimas: advento vainikas su degančiomis 2 žvakutėmis, fone tyliai skambanti kalėdinė melodija... Viskas būtų puiku, jei ne užklupusios ligos, kurios gerokai sumažino mažųjų gretas. Apie tai ir susėdome pasikalbėti. Pradėjome nuo pažinties su kūno temperatūros termometru, vaikams buvo įdomu pamatyti kelias jų rūšis, aptarėme ką reiškia kūno temperatūros pokyčiai, pasimatavome temperatūras įdomiausiu – bekontakčiu termometru.

Visiems žinoma, kad vaikams ne itin patinka vaistažolių arbatos, todėl norėdama pakeisti jų nuomonę papasakojau kokios ir nuo ko jos yra geriamos, kaip ir kur surenkamos, kuo galima pagardinti. Ragavome liepžiedžių, čiobrelių, ramunėlių ir kmynų arbatėles su medumi ir citrina. Mažieji tyrinėjo kaip keičiasi spalva, koks skirtingas jų kvapas ir skonis. Visa grupė paskendo vaistažolių kvapuose, kurie apgaubs ir lydės vaikus visą dieną. Buvo nutarta, kad labiausiai kvepia čiobrelių arbata, o skaniausia – ramunėlių!

Šia sveikatos valandėle prisidėjau prie vaikų gyvenimo audinio – sveikatos kūrimo, kad būtų daroma mažiau klaidų, kaip ir ką daryti, kad ji būtų tvirta, vientisa ir stabili vaikus turime mokyti jau nuo pat mažų dienų.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ieva Urbonienė

Kokiais informacijos šaltiniais daugiausia naudojatės, gilindami savo žinias apie sveikatą?

Klausau radijo, žiūriu televizijos sveikatos laidas
Skaitau laikraščius, žurnalus ir kitus periodinius leidinius, brošiūras, atmintines, straipsnius sveikatos tematika
Naudojuosi gydytojų ir kitų sveikatos priežiūros darbuotojų konsultacijomis, patarimais
Naršau interneto svetaines, kuriose skelbiama informacija sveikatos klausimais
Sveikatos informacija nesidomiu
Daugiau informacijos