Rūpinkis savimi šiandien - nelauk rytojaus!

Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Muziejaus g. 5,
LT-60122, Raseiniai
tel. (8 428) 70 723
įm.k. 303212456
Paieška
Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
<< balandis, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Raseinių r. Girkalnio pagrindinėje mokykloje visą lapkričio mėnesį organizuojama sveikatos stiprinimo veikla, skatinanti atkreipti dėmesį į sveikos mitybos įgūdžių formavimą, nes lapkričio 8-oji - Europos sveikos mitybos diena. Vaikams augant reikia daug jėgų ir energijos, tad labai svarbu su maistu gauti visas reikalingas naudingąsias medžiagas. Didžiąją dalį dienos vaikai praleidžia mokykloje. Mokykla – tai vieta, kur mokiniai gali  įgyti sveikos mitybos įgūdžių, kurie išliks visam gyvenimui.

Lapkričio 8 d. mokykloje pradinių klasių mokiniams buvo organizuojama košės diena. Pirmiausia klasėse mokiniai piešė, klijavo maisto pasirinkimo piramides, kartu su mokytojomis aptarė kiekvienos piramidės dalyse esančius produktusir jų svarbą žmogui, sveikų pusryčių naudą. Vėliau mokiniai sugužėjo į mokyklos valgyklą skanauti avižinių dribsnių košės. Už paruoštą košę dėkojame virėjai E. Karpinienei ir  įmonės savininkei V. Gailienei.

Lapkričio 10  d. buvo organizuota akcija „Pasidalink obuoliu su draugu“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė L. Galinaitienė pertraukos metu akcentavo, kad būtina atkreipti dėmesį  į sveiką mitybą.Taip patji apibūdino sveiko maisto įtaką žmogaus sveikatai, paaiškino, kokios būna  pasekmės piktnaudžiaujant saldumynais, geriant daug spalvotų gazuotų ir energetinių gėrimų, nesilaikant mitybos režimo.  Mitybos specialistai rekomenduoja kasdien vaisių ir daržovių suvalgyti ne mažiau kaip 400 g. Ruduo - tai toks metas, kai netrūksta Lietuvoje užaugintų vaisių ir daržovių. Todėl vietoje nesveikų užkandžių galima skanauti obuolius, kriaušes ar morkas. Akcijos metu kiekvienas galėjo pasivaišinti skaniais ir sultingais obuoliais. Už dovanotus raudonšonius obuolius mokyklos bendruomenė dėkoja Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Galinaitienė

 

Kokiais informacijos šaltiniais daugiausia naudojatės, gilindami savo žinias apie sveikatą?

Klausau radijo, žiūriu televizijos sveikatos laidas
Skaitau laikraščius, žurnalus ir kitus periodinius leidinius, brošiūras, atmintines, straipsnius sveikatos tematika
Naudojuosi gydytojų ir kitų sveikatos priežiūros darbuotojų konsultacijomis, patarimais
Naršau interneto svetaines, kuriose skelbiama informacija sveikatos klausimais
Sveikatos informacija nesidomiu
Daugiau informacijos