Rūpinkis savimi šiandien - nelauk rytojaus!

Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Muziejaus g. 5,
LT-60122, Raseiniai
tel. (8 428) 70 723
įm.k. 303212456
Paieška
Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
<< balandis, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Gruodžio 4 d. vyko tradicinė sveikatingumo ir sporto diena. Net 4 pamokas gimnazijoje „virte virė“ darbas ir aistros: sportinės rungtys ( „Neštuvai“, šuoliavimas su maišu, ant kamuolio ir, žinoma, neapsieita be virvės traukimo), filmo peržiūra klasių vadovų kabinetuose (gimnazistai žiūrėjo ištrauką iš filmo „Visi nepastebėti vaikai“ ir interviu su Sauliumi Čiaplinsku apie ŽIV ir AIDS problemą Lietuvoje), sveikuoliško stalo ir plakatų sveikatinimo tema ruošimas klasių vadovų kabinetuose bei eksponavimas koridoriuose.

Taip pat moksleiviai dalyvavo prevencinėse pamokose „Priklausomybės ir žalingi įpročiai“, kurią vedėLietuvos blaivybės draugijos „Baltų Ainiai“  Klaipėdos padalinio pirmininkas, lektorius Artūras Šiukšta. Buvo kalbama apie tai, kokią žalą įvairios priklausomybėsdaro žmogaus organizmui:alkoholis naikina nervines ląsteles, prastina atmintį, suvokimą, o nikotinas labiausiai užteršia plaučius ir kraujagysles;kaip tai pakeičia žmonių santykius, visuomenę, valstybę. I-II kl. gimnazistams labiau buvo akcentuojama rūkymo priklausomybė. Mokiniai kartu su lektoriumi išsiaiškino nerūkymo privalumus, nagrinėjo cigarečių sudėtį bei jose esančių kenksmingų medžiagų poveikį sveikatai, taip pat paskaičiavo net ir ekonominį naudingumą nerūkyti, nes už sutaupytus pinigus per tam tikrą laikotarpį galima būtų įsigyti daug ką, netgi namą. Svarbiausia, kad rūkymas labai dažnai veda prie stipresnių narkotinių medžiagų vartojimo. III-IV kl. gimnazistams pranešėjas pasakojo, kad prie alkoholio priprantama palaipsniui. Pradžia – taip vadinamas kultūringas gėrimas, kai geriama nedaug ir tik retsykiais. Vėliau išgėrinėjimas dažnėja, o gėrimo porcija didėja. Taip palaipsniui išsivysto priklausomybė ir tampama alkoholiku. Todėl labai svarbu laiku pastebėti problemą ir sustoti, o geriausia – nepradėti svaigalų vartoti apskritai. Pamokų metu lektorius pasakojo, kaip alkoholio, cigarečių pramonės atstovai bando lengvais būdais, įtakinga reklama privilioti paauglius tapti jų vartotojais Mokiniams taip pat buvo parodyta, kokią galią turi reklama. Alkoholinių gėrimų kompanijos stengiasi savo prekę įbrukti bet kokia kaina, todėl labai apgalvotai sukuria šūkius, kad kuo daugiau jaunų žmonių vartotų jų prekes.

Norėtųsi tikėti, kad  sukrečiantys faktai, vaizdai privertė jaunuolius susimąstyti ir suvokti, ką  sukelia įvairios, vis labiau plintančios priklausomybės. Geriau rinktis sportą ir sveiką maistą, juk jau romėnų poetas Juvenalis sakė: „Sveikame kūne – sveika siela“.

 Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė – Albina Gedvilienė

Kokiais informacijos šaltiniais daugiausia naudojatės, gilindami savo žinias apie sveikatą?

Klausau radijo, žiūriu televizijos sveikatos laidas
Skaitau laikraščius, žurnalus ir kitus periodinius leidinius, brošiūras, atmintines, straipsnius sveikatos tematika
Naudojuosi gydytojų ir kitų sveikatos priežiūros darbuotojų konsultacijomis, patarimais
Naršau interneto svetaines, kuriose skelbiama informacija sveikatos klausimais
Sveikatos informacija nesidomiu
Daugiau informacijos