Rūpinkis savimi šiandien - nelauk rytojaus!

Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Muziejaus g. 5,
LT-60122, Raseiniai
tel. (8 428) 70 723
įm.k. 303212456
Paieška
Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
<< balandis, 2019 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Balandžio 9 dieną Gylių mokykloje-daugiafunkciame centre vyko netradicinė veikla – diena buvo skirta pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Į ugdymo įstaigą rinkosi ne tik mokiniai, bet ir suaugusieji, mat buvo skelbiama, kad šią dieną Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės galės pamatuoti kraujospūdį, cholesterolį bei cukraus kiekį kraujyje, pasisverti, paskaičiuoti KMI,  nustatyti kūno riebalų ir raumenų masę.

Sveikatingumo diena prasidėjo lektoriaus A. Šiukštos skaitoma paskaita apie nesveiko maisto daromą žalą žmogaus organizmui. Lektorius taip pat kalbėjo ir pademonstravo įdomias skaidres apie paauglių taip mėgstamas elektronines cigaretes.

Po paskaitos mokiniams buvo skirtos užduotys – nupiešti, suvaidinti ar kaip nors kitaip vaizdingai pateikti tam tikras pasiūlytas temas. Jų būta įvairių: sporto nauda augančiam organizmui, poilsio reikšmė, sveikas ir nesveikas maistas, gryno oro svarba ir kt. Mokiniai su šia užduotimi puikiai ir kūrybiškai susitvarkė, aptarė ir pademonstravo savo žinias, o vėliau darbus pristatė visai mokyklos bendruomenei. Ypač pradžiugino ketvirtokų atliekama linksmoji mankšta, į kurią noriai įsitraukė visi mokiniai, linksmąjį šokį buvo nuspręsta net pakartoti antrąkart. Taip smagiai pasportavę mokiniai skubėjo į klases, kur gamino sveiką maistą: plakė kokteilius, pilstė beržų sulą, pjaustė sveikuoliškas salotas. Šiomis gėrybėmis ne tik patys vaišinosi, bet ir kvietė kitus užsukti ir paragauti, pabendrauti prie sveikuoliško stalo.

Balandžio devintoji džiugino beveik vasariška šiluma, viliojo į lauką, todėl sveikos gyvensenos priminimas buvo kaip tik laiku ir vietoje.

Kokiais informacijos šaltiniais daugiausia naudojatės, gilindami savo žinias apie sveikatą?

Klausau radijo, žiūriu televizijos sveikatos laidas
Skaitau laikraščius, žurnalus ir kitus periodinius leidinius, brošiūras, atmintines, straipsnius sveikatos tematika
Naudojuosi gydytojų ir kitų sveikatos priežiūros darbuotojų konsultacijomis, patarimais
Naršau interneto svetaines, kuriose skelbiama informacija sveikatos klausimais
Sveikatos informacija nesidomiu
Daugiau informacijos