Auga susidomėjimas psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugomis

Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai apibendrindami pusmečio rezultatus džiaugiasi augančiomis suteiktų psichologinės gerovės stiprinimo paslaugų apimtimis. „Stigma, tikėtina, po truputį mažėja ir žmonės drąsiau kreipiasi ne tik individualios, bet ir grupinės psichologinės pagalbos“, – sako biuro psichologė Vaiva Rimkienė.
Dėmesys darbuotojų psichologinei gerovei
Gegužės 25 d. baigėsi dešimties susitikimų psichologinės gerovės užsiėmimų ciklas VšĮ Raseinių ligoninėje, organizuotas vadovaujantis Darbuotojų kompetencijos psichikos sveikatos srityje didinimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2019 m. gegužės 17 d. įsakymu Nr. V-590 „Dėl darbuotojų kompetencijos psichikos sveikatos srityje didinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
Birželio 14 d. baigėsi 40 valandų, daugiau nei 3 mėnesius trukę, mokymai Raseinių rajono Ariogalos lopšelio-darželio darbuotojams. Mokymai organizuoti vadovaujantis Mokyklų darbuotojų kompetencijos psichikos sveikatos srityje didinimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2019 m. balandžio 30 d. Nr. V-523 įsakymu „Dėl mokyklų darbuotojų kompetencijos psichikos sveikatos srityje didinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
Minėtose įstaigose darbavosi net 7 skirtingi psichologai iš „Psichologinių idėjų namai“ komandos. Šių mokymų metu buvo siekiama didinti darbdavių ir darbuotojų žinias apie psichikos sveikatą darbe ir stiprinti jų kompetenciją psichikos sveikatos srityje, pagrindinį dėmesį skiriant darbuotojų atsparumo psichikos sveikatos rizikos veiksniams didinimui ir psichosocialinės aplinkos darbovietėse gerinimui.
Pasak mokymų dalyvių, informacija buvo pateikta įdomiai ir suprantamai, vyko daug įtraukiančių praktinių intarpų. Nuoširdžiai viliamės, kad darbuotojai papildė savo žinių kraitį ir gebės jomis pasinaudoti ne tik darbinėje aplinkoje, bet ir kasdieninėse gyvenimo situacijose.
Turbūt geriausias pavyzdys, įrodantis, jog rūpinimasis savimi, o ne kitais, turėtų būti prioritetas, yra prašymas skrydžio metu, kilus avarinei situacijai, užsidėti deguonies kaukę pirmiausia mamai, o tik po to – vaikams. Logika atrodo paprasta – pirmiausia reikia pasirūpinti savimi, kad galėtume tinkamai padėti kitiems. Nuoširdžiai džiaugiamės ir dėkojame nuolat kitais besirūpinantiems Raseinių r. Ariogalos lopšelio-darželio ir Raseinių ligoninės kolektyvams už atsakingą požiūrį ir dedamas pastangas mažais žingsneliais žengti didelių pasiekimų link!
Psichologinės gerovės stiprinimas – ir ugdymo įstaigose, ir kaimų bendruomenėse
Turbūt daugelis iš Jūsų sutiks, kad šių dienų rutinoje, deja, dažnai pamirštame svarbiausią asmenį – SAVE! Dažnai bandome viską suspėti: atliepti aplinkinių poreikius ir, žinoma, pateisinti mums keliamus lūkesčius. Tačiau pripažinkit – kiek iš mūsų kasdienybėje nepamiršta savęs? Pastebime, kad tokių žmonių vis mažėja, todėl jaučiame atsakomybę pakviesti Juos bent porą valandų dienoje skirti laiko sau. Apie laiką sau ir neretai gyvybiškai svarbią psichinės sveikatos gerovę kalbėjome Ariogalos mieste, Norgėlų ir Alėjų kaimo bendruomenėse. Vadovaujantis psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. liepos 31 d. įsakymu Nr. V-1733 „Dėl psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ buvo suorganizuota 14 įvairios trukmės užsiėmimų, kurių metu kalbėjome aktualiausiomis temomis apie minčių įtaką mūsų gyvenimui, apie tai, kaip suvaldyti nerimą ir pažinti savo vidinį pasaulį. Dėkojame visiems aktyviai dalyvavusiems ir linkime toliau ugdyti įprotį pirmiausiai mylėti save!
Kai kalba pasisuka apie šių dienų jaunimą, girdime dar daugiau problemų, tokių kaip motyvacijos stoka, tarpasmeniniai konfliktai, patyčios, bei vienišumas. Girdime, bet jokiu būdu nesmerkiame, priešingai – skubame į pagalbą. Per šį pusmetį, vadovaujantis aukščiau minėtu tvarkos aprašu, lankėmės Raseinių r. Šiluvos gimnazijoje, Raseinių r. Martyno Mažvydo gimnazijoje bei Raseinių Šaltinio progimnazijoje, kur kalbėjomės apie šias problemas bei emocinės sveikatos svarbą su daugiau nei 160 mokinių. Pasirodo, kalbėtis su jaunimu, kad ir tokiomis rimtomis temomis nėra jau taip sudėtinga, ypač, kai į mokymosi procesą įtraukiami įdomūs mokymosi metodai, interaktyvios užduotys ir komandiniai žaidimai, stiprinantys psichinės sveikatos raštingumą. Džiaugiamės šių mokinių susidomėjimu ir jau planuojame naujus susitikimus artėjančiais 2023-2024 mokslo metais.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą,
Ingrida Grigaitė